Erbenovy-Miletínské modlidbičky

Advent n°14: Miletínské modlitbičkyŘekne-li se jméno Miletín, většině lidí se vybaví rodiště autora Kytice Karla Jaromíra Erbena. Ale již druhým charakteristickým rysem Miletína jsou Erbenovy nebo-li Miletínské modlitbičky, které zviditelňují toto městečko v kraji pod Zvičinou již od 19. století.

Perníky tvarované do různých figurek pomoci dřevěných forem se u Erbenů v Miletíně za doby kdy se počítalo na loty a libry začali vyrábět od roku 1820 v roubeném domku s přístavkem č. 174.

Dělal se tehdy oblíbený „glancák“, což je těsto polovinou z žitné a pšeničné mouky, které se vtlačovalo do dřevěných forem, poté vyklápělo na pláty a peklo. Upečené figurky husarů, rejtarů, postav svatých, srdcí, kohoutů, koníků, podkov pro štěstí a. p. se natírali barvami a leštili klihem.

 MILETÍNSKÉ MODLITBIČKY -  ERBENOVY

 

 

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tip
Erbenovy Miletínské perníkové koule Oplatky podebrady
Miletínské perníkové hrudky Sladkosti z Miletína: Modlitbičky a hrudky
Kód: OP62
Značka: Oplatky Poděbrady
Zkuste jedinečné perníkové hrudky - Miletínské koule Erbenovy koule! Tyto vynikající koule plné šťavnatého perníku jsou vyrobené z odřezků Miletínských modlitbiček a dalších...
69 Kč
Dodáváme do 3 dnů
Erbenovy Miletínské Modlitbičky
Erbenovy Miletínské Modlitbičky Tradice Miletínských perníků
Kód: OP78
Značka: Oplatky Poděbrady
Erbenovy/Miletínské Modlitbičky jsou neodolatelnou lahůdkou plněnou lískovými a vlašskými ořechy, mandlemi a medem, obalenou v medovém perníku s mandličkou jako přízdobou v...
139 Kč
Dodáváme do 3 dnů

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Sleva na první nákup