Erbenovy Miletínské Modlitbičky Tradice Miletínských perníků

 
  • 1 z 2
 

Erbenovy/Miletínské Modlitbičky jsou neodolatelnou lahůdkou

plněnou lískovými a vlašskými ořechy, mandlemi a medem, obalenou v medovém perníku s mandličkou jako přízdobou v podobě modlitební knížky. Tento originální recept z roku 1864 byl vytvořen perníkářem Josefem Erbenem a od té doby si tato pochoutka získala mnoho fanoušků. Její popularita ještě více stoupla, když se stala oceněnou po celém světě

Dostupnost Dodáváme do 3 dnů
Můžeme doručit do
6.6.2023
139 Kč / ks    
Kód produktu OP78
Značka Oplatky Poděbrady
Kategorie Erbenovy-Miletínské modlidbičky
Záruka 0.05
Sleva na první nákup
 

Erbenovy / Miletínské Modlitbičky jsou perníkové lahůdky

, které vás okouzlí nejen svým vynikajícím medovým perníkovým těstem, ale také skvělou náplní z lískových oříšků, vlašských ořechů, mandlí a medu. Celkový vzhled modlitbiček je opravdu krásný a originální, s mandličkou jako přízdobou, která celou perníkovou mističku zpodobňuje jako modlitební knížku.

Největší výhodou těchto perníkových dobrot je skutečnost, že neobsahují žádné chemické ani konzervační látky

, což znamená, že se jedná o zdravou a přirozenou pochoutku, kterou si můžete dopřát bez obav. Výrobu těchto perníčků zahájil Josef Erben, perníkář z rodiny, do které patřil i slavný básník K. J. Erben, již v roce 1864. Od té doby se staly velmi populárními, a to především díky svému vynikajícímu chuťovému zážitku a originálnímu vzhledu.

Pokud si také chcete vychutnat tyto lahodné perníkové modlitbičky, neváhejte a objednejte si je ještě dnes.

Pro ty z vás, kteří si objednávají více než jeden druh modlitbiček, prosíme o uvedení konkrétního druhu v poznámce u výrobku. Objednávejte Erbenovy / Miletínské Modlitbičky ještě dnes a užijte si chuťovou extázi s těmito skvělými perníkovými pochoutkami!

Můžete je objednat pouze při platbě předem vzhledem k malé trvanlivosti a to je 5 dní v případě nevyzvednutí zakázky peníze nevracíme. 

Od roku 1820 se v roubeném domku s přístavkem č. 174 u Erbenů v Miletíně začaly vyrábět perníky tvarované do různých figurek pomocí dřevěných forem. Oblíbeným produktem byl tehdy tzv. "glancák" - těsto z poloviny žitné a pšeničné mouky, které se vtlačovalo do forem, poté vyklápělo na pláty a peklo.

Tyto figurky byly různých tvarů - husaři, rejtaři, svatí, srdce, kohouti, koníci, podkovy pro štěstí a mnoho dalších. Po upečení se natíraly barvami a leštili klihem. V roce 1834 se výroba přestěhovala do domu č. 11 na náměstí, který byl zakoupen od J. Paczelta ze Zvičiny. Postupně se začal prosazovat nový druh perníku zvaný "pumpernikl", který byl z pšeničné mouky a také se tvaroval pomocí dřevěných forem. Po pečení se zdobily polevou z cukru a bílků.

 

 


Doufáme, že náš článek Vás zaujal a už máte chuť ochutnat naše lahodné lázeňské oplatky z Poděbrad.

Pokud byste chtěli být v obraze, co se u nás děje, určitě se podívejte na naše sociální sítě - máme profil na

Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Každý týden Vám přinášíme nové slevy a zajímavosti o našich výrobcích,využijte naši uvítací slevu zde


Rádi Vám nabídneme naše produkty v rámci velkoobchodu. Děkujeme za Vaši pozornost a těšíme se na Vaši objednávku!

Pokud byste měli zájem o větší množství našich výrobků, neváhejte a napište nám přes formulář zde

 

Naše další projekty:

Fit Company Napoje na chudnutie Fit Miracles Fitness Servis