S kávičkou nebo čajem

S kávičkou nebo čajem

Posezení ve dvou nebo s přáteli je vzácnou chvilkou, kterou milují hlavně ženy. Odpolední čaj, návštěva, povídání si, úsměvy a vtipné příhody, u toho pojídání občerstvení.

Když si dáte záležet i na servisu podání, použijete nejlepší čajový nebo kávový servis, dáte na stůl krásný ubrus, porcelánové talířky, nabídnete kvalitní lázeňské oplatky, trojhránky z Poděbrad nebo jiné delikatesy, které se k čaji nebo kávě hodí.

Prožijete opravdu krásné odpoledne ve společnosti lidí, na kterých vám záleží.

Věděli jste, kam až sahá tradice pití čaje?


Zmínka o pití čaje sahá do Anglie roku 1840. Jedna z vévodkyň přišla na nápad, jak zahnat hlad, než bude večeře. V její hlavě vznikla myšlenka na odpolední delikatesy, svačinky formou malých zákusků, sendvičů a jiných malých jídel a dnes lázeňské oplatky, trojhránky z Poděbrad , kolem čtvrté hodiny odpolední. Stal se z toho velmi rychle zvyk, který se šířil po celé zemi a pak i do celého světa a dámy se k tomu i náležitě krásně strojily.

S kávou to bylo podobně, jen musela ujít delší cestu

Lidé kávu ochutnávali a přicházeli ji na chuť při výletech do jiných zemí. U nás se postupně kolem 16. století dostávala přes služebnictvo i mezi bohatší lidi. Nikdo tehdy nevěděl, zda jde o hořký lék na žaludek nebo kvalitní nápoj na povzbuzení smyslů. Brzo si našla velkou oblibu a otevřely se i první veřejné kavárny. Dnes se léči i medovými likery.

V dnešní době je posezení v čajovně nebo kavárně běžné, stejně tak pití kávy a čaje doma. Jsme zvyklí takto začínat nebo končit den. 

Když ještě k tomu přidáte na stůl naše kvalitní, čerstvé, sladké dobrůtky lázeňské oplatky, trojhránky, trubičky, Erbenovy / Miletínské Modlitbičky,

Perníkové hrudky zdokonalíte svůj zážitek a návštěvy se k vám budou rády vracet.