S kávičkou nebo čajem

S kávičkou nebo čajem

Posezení ve dvou nebo s přáteli je vzácnou chvilkou, kterou milují hlavně ženy. Odpolední čaj, návštěva, povídání si, úsměvy a vtipné příhody, u toho pojídání občerstvení.

Když si dáte záležet i na servisu podání, použijete nejlepší čajový nebo kávový servis, dáte na stůl krásný ubrus, porcelánové talířky, nabídnete kvalitní lázeňské oplatky, trojhránky z Poděbrad nebo jiné delikatesy, které se k čaji nebo kávě hodí.

Prožijete opravdu krásné odpoledne ve společnosti lidí, na kterých vám záleží.

Věděli jste, kam až sahá tradice pití čaje?


Zmínka o pití čaje sahá do Anglie roku 1840. Jedna z vévodkyň přišla na nápad, jak zahnat hlad, než bude večeře. V její hlavě vznikla myšlenka na odpolední delikatesy, svačinky formou malých zákusků, sendvičů a jiných malých jídel a dnes lázeňské oplatky, trojhránky z Poděbrad , kolem čtvrté hodiny odpolední. Stal se z toho velmi rychle zvyk, který se šířil po celé zemi a pak i do celého světa a dámy se k tomu i náležitě krásně strojily.

S kávou to bylo podobně, jen musela ujít delší cestu

Lidé kávu ochutnávali a přicházeli ji na chuť při výletech do jiných zemí. U nás se postupně kolem 16. století dostávala přes služebnictvo i mezi bohatší lidi. Nikdo tehdy nevěděl, zda jde o hořký lék na žaludek nebo kvalitní nápoj na povzbuzení smyslů. Brzo si našla velkou oblibu a otevřely se i první veřejné kavárny. Dnes se léči i medovými likery.

V dnešní době je posezení v čajovně nebo kavárně běžné, stejně tak pití kávy a čaje doma. Jsme zvyklí takto začínat nebo končit den. 

Když ještě k tomu přidáte na stůl naše kvalitní, čerstvé, sladké dobrůtky lázeňské oplatky, trojhránky, trubičky, Erbenovy / Miletínské Modlitbičky,

Perníkové hrudky zdokonalíte svůj zážitek a návštěvy se k vám budou rády vracet. 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení